KONST / Litografier / Färglitografi 11176054
nr 1117 6054
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), 271/310, Tjurfäktning, motivet: 8x10 cm. Proveniens Kapten Bengtsson - Galleri Bengtsson, Stockholm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 3 juli 2017
kl 18:21:39
2/7 16:21:17
3 jul
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman